Сучасні психолого-педагогічні підходи до розвитку обдарованості школярів в умовах нового Державного стандарту.
Нова епоха, що настала, - епоха змін, інновацій, епоха інтелекту, глобалізації - диктує свої умови життя, проповідує інші цінності, висуває нові вимоги до людини. Тому основним результатом діяльності освітнього закладу повинна стати не система знань, умінь та навичок як таких, а набір ключових компетентностей в інтелектуальній, громадянсько-правовій, комунікаційній, інформаційній сферах. Навчально-виховною метою школи є створення умов для особистісного зростання учня, розкриття його індивідуальних особливостей, розуміння ним своєї унікальності поряд з прийняттям усього різноманіття оточуючого світу.
Роозв'язанню даних питань, пошуку адекватних дидактичних технологій, методів та форм організації навчального процесу, які містять достатній потенціал для створення ситуацій розвитку обдарованості учнів, було присвячене засідання педагогічної ради, що проходило 03.11.20017 року.
Практичний психолог, Ганько Н.В., звернула увагу присутніх на психологічні особливості та педагогічний супровід обдарованих дітей.
Постоєва С.М. ознайомила вчителів із масштабом реформи “Нова українська школа”, наголосила на тому, що освітяни стануть ключовими провідниками змін на своїх робочих містах у школах, а це - достатній потенціал для створення ситуацій творчого розвитку учнів.
Діжурко Л.Й., учитель історії, та Самко Д.І., учитель хімії, ділилися досвідом роботи з обдарованими учнями. Зазначили, що вчителю замало бути просто освіченим, у школі головне навчитися поєднувати в собі і ерудованість, і різносторонність захоплень (щоб відкрити ще невідоме доступно та цікаво), і впевненість у собі (оскільки маєш бути прикладом), і сучасність (бо лише так можна зрозуміти інтереси та бажання дітей), і доброзичливість, і прагнення допомогти дитині зрозуміти свої таланти та віднайти себе.
Досвід нашого закладу в роботі з одарованими учнями невеликий, але розроблена система роботи має певні результати та надбання (вона дієва і зрозуміла всім учасникам навчально-виховного процесу).