top of page

   Початок   історії  Висоцької ЗОШ І – ІІІ ступенів слід шукати в письмових джерелах православної церкви, починаючи з 1842 р. Так, благочинний Дубровицького благочиння православної церкви о.Теодорович у листі до настоятеля Висоцької парафії рекомендує розпочати навчати хлопчиків грамоті при місцевій церкві. У 1842 році Указом № 2246 від 10 грудня запроваджується звітність про організацію селищних училищ, у тому числі у Висоцьку при церкві, для навчання поселян, в т.ч. православних, римокатоликів, розкольників, лютеран, євреїв.

      У грудні 1864 р. була відкрита церковнопарафіяльна школа у Висоцьку. Навчав дітей у ній дяк місцевої церкви Давид Давидович Вечорко з 1873 р. Утримувалася школа на кошти прихожан, жителів Висоцька та Річиці.

      З письмових джерел Музею історії Висоцька відомо, що навчав дітей народний учитель Олександр Іванович Львович. У 1884 р. йому було 28 років. Був одружений і проживав із сім'єю у Висоцьку. У1893 р. церковнопарафіяльна школа була реорганізована в однокласне міністерське училище. У 1893 р. вже працював народний учитель Ігнатій Іванович Мельников, 28 років, одружений.

     У 1907 р. у Висоцьку було відкрите двокласне училище, де працювало 5 вчителів. Тоді у ньому навчалося 200 дітей. Навчання маленьких височан продовжувалося за рахунок держави з такою ж кількістю школярів до 1920 р.

    За часів панування Польщі у Висоцьку шкільна освіта була повністю полонізована. Навчання велося польською мовою. Школярів часто карали навіть за те, що на перервах вони розмовляли українською мовою.

      Значним поштовхом для розвитку освіти стало приєднання Висоцька до України в 1939 р. Освіту мали змогу здобути безкоштовно не тільки діти, а й дорослі. Дещо сповільнила цей розвиток тимчасова німецька окупація з липня 1941 по січень 1944рр.

     Та вже 1944 р. до початку навчального року у Висоцьку було відкрито дві школи. У 1945 р, одна з них, за сприяння Висоцького районного відділу освіти (завідуюча Валентина Амелькович), була реорганізована в семирічну. Навчалося у цій школі близько 200 учнів. Директором стала педагог Сисцова (1945-1947 pp.). У той час вчителями працювали Поліна Белобаб, Марія Артемівна Савицька.

    З 1947 по 1955 pp. директором Висоцької школи був Олексій Михайлович Мілов. Зі Східної України приїхали молоді вчителі, бо місцевих педагогічних кадрів не було. Серед тих, хто приїхав у Висоцьк, були Красюк П. Х., Лой М.Г., Костенко М.І., Дворецька Г.  Я., Рожко В.Й., Камінська М.А. Школа розміщувалася у пристосованих приміщеннях, однак колектив на високому методичному рівні забезпечував навчальний процес.

      З травня 1949 р. у Висоцьку діє школа сільської молоді.

    У серпні 1950 р. Висоцька семирічна школа стала середньою. У ній здобували освіту 354 дітей. Ті, що закінчили 9 клас у 1952 p., через скорочення кількості учнів закінчували навчання у Дубровиці в 1953 р.

     Перший випуск Висоцької середньої школи відбувся у 1954 р. у кількості 23 випускники. Усі вони пізніше здобули середню спеціальну та вищу освіту.

      У 1955-1956 pp. директором школи був Терещенко Петро Васильович.

    У липні 1956 р. директором була призначена Петровська Ганна Григорівна, яка працювала на цій посаді до серпня 1968 р. У той час педагогічний колектив був одним із найсильніших і користувався незаперечним авторитетом у районі та області. За плідну працю вчителям Красюку П.Х., Старику О.Т., Петровській Г.Г., Савончук O. І., Салаті К.Ю. було присвоєно звання «Відмінник народної освіти».

      У 1956 р. вчителю початкових класів Камінській Марії Артемівні присвоєно високе звання «Заслужений вчитель України».

      У 1958 р. школа сільської молоді реорганізована у вечірню школу, де працювали 8 вчителів.

      Висоцька школа налагодила дружні зв'язки з вчителями Речицької середньої школи Столінського району Білорусі.  

      У 1964 р. у Висоцькій школі навчалося 826 учнів.

   У 1967 р. розпочалося, а у вересні того ж року було завершено будівництво нового приміщення для початкових класів. Будівництво виконувалося місцевим колгоспом (голова правління Петровський М.Й.).

      У серпні 1968 р. директором школи став Майба Іван Степанович.    

За роки його директорства було збудовано нову триповерхову школу. Дякуючи його титанічним зусиллям та допомозі колгоспу, лісгоспу, всій сільській громаді, 1 вересня 1977 р. відбулося її урочисте відкриття. Це дало змогу налагодити навчальний процес згідно з сучасними вимогами.

    За роки роботи Висоцької середньої школи тут здобули середню освіту 2320 учнів. Із золотими та срібними медалями закінчили навчання більше 60 учнів, а 250 нагороджені Похвальними грамотами за особливі успіхи у вивченні окремих предметів. Всі вони здобули  або здобувають вищу  та середню спеціальну освіту, мають ступені вчених, звання. Одні працюють у рідному селі, а інші – далеко від отчого дому. Але кожен із випускників із вдячністю згадує своїх наставників.

    На сьогоднішній день Висоцька ЗОШ І – ІІІ ступенів – це  загальноосвітній заклад з поглибленим вивченням  суспільно – гуманітарних  та фізико – математичних дисциплін.Навчальний процес забезпечує 33 педагоги, серед  яких  2 мають звання  «Вчитель – методист», 4 – «Старший вчитель»,  13 спеціалістів вищої категорії, 12 спеціалістів І категорії,3  спеціалістів ІІ категорії.

     Педагогічний колектив веде цілеспрямовану роботу з розвитку   національних освітніх моделей, впровадженню  прогресивних педагогічних технологій. Виховний процес  ґрунтується на засадах  історико – патріотичного виховання, прищепленні любові до Батьківщини. Організовано роботу учнівського самоврядування.

   Пріоритетним завдання школи є  створення  освітнього середовища, сприятливого для  реалізації  особистісного потенціалу  всіх учасників  навчально – виховного процесу.

      Учителі школи ( Красюк К.П., Мосійчук І.А, Стрибулевич Т.В., Ганько Н.В., Нестерчук О.О.)  є учасниками та призерами  конкурсів фахової майстерності.

      Творчі доробки Красюк К. П.,  Мосійчук І.А., Стрибулевич Т.В., Ганько Н.В. постійно друкуються на  сторінках фахової   преси.

Нестерчук О.О., вчитель української мови та літератури,  співавтор альманаху «На крилах слова» ( другий випуск ), який  готується до друку.

 

      У школі діє кімната – музей імені П.Х.Красюка.

 

      Навчання у  школі організовано на засадах  гуманізації, єдності загально – людських та національних цінностей, компетентнісного та  особи стіно – орієнтованого підходу.

  Створенню та розвитку  творчих здібностей  учнів сприяє реалізація програми «Обдарована дитина», залучення до участі в  різноманітних  учнівських конкурсах, акціях, інтелектуальних змаганнях, серед яких  варто  назвати  наступні: конкурс імені П.Яцика, «Людина і ліс», «Левеня», «Кенгуру», «Видатні рівняни», «Космічні фантазії», шкільні спартакіади. Щорічно проводиться конкурс «Учень року». Сприяють  самореалізації  школярів  факультативні заняття ( в школі діють  7 факультативів), курси за вибором(3 курси),  участь у роботі гуртків та секцій  ( 14 гуртків та секцій). Учні школи  результативно працюють в рамках МАН. За результатами конкурсу  дійсними членами Рівненського відділення МАН стали Юдко Олександр (2005р.), Креденсир Аня (2009р.), Пляшко Ольга (2010р.), Рожко Юлія (2011р.).

     З метою поширення  природоохоронної роботи серед молоді  на базі створено  шкільне лісництво. У 2009 році юні лісівники стали фіналістами міжнародного конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз» за захист роботи «Вивчення та дослідження стану  водоохоронних  зон річки Горинь». На Міжнародному  конгресі ЕТЕВК – 2009, який  проходив у м. Ялта, височани увійшли в десятку кращих. У 2010 р. у м. Кіровоград проходив зліт шкільних лісництв. Представником  Висоцького лісництва  Була Ганько Тетяна.

        Генріх  Емма, Щур Олена є членами районного  літературно – мистецького об’єднання «Журавлина».

        Про роботу  школярів  розповідають на сторінках  «Дубровицького вісника» члени літературної студії «Зернятко».

      Педагогічна робота приносить вчителям Висоцької ЗОШ І – ІІІ ст. радість. Повсякденне  проведення уроків не перетворюється на нудну, одноманітну повинність, бо кожен педагог веде учнів  щасливою стежиною дослідження.

Історія школи

bottom of page